Salon urody czy własne domowe DIY?

ycia ludzi zdrowych poprzez działania zapobiegawcze, zorientowane w dużej mierze na profilaktykę starzenia się skóry, w kolejnym etapie natomiast rekonstrukcyjne, mające odtworzyć stan sprzed tego procesu. Medycyna estetyczna obej

Salon urody czy własne domowe DIY?

Procedury te to głównie ordynacja leków

Medycyna estetyczna (łac. medicina aesthetica) ? dział medycyny, należący do estetologii medycznej zajmujący się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych poprzez działania zapobiegawcze, zorientowane w dużej mierze na profilaktykę starzenia się skóry, w kolejnym etapie natomiast rekonstrukcyjne, mające odtworzyć stan sprzed tego procesu. Medycyna estetyczna obejmuje procedury, których stosowanie jest prawnie dopuszczalne wyłącznie przez lekarzy posiadających prawo wykonywania zawodu. Procedury te to głównie ordynacja leków wydawanych z przepisu lekarza oraz zabiegi nieinwazyjne lub o niewielkim stopniu inwazyjności. Wyłącznym lub nadrzędnym celem tych działań jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_estetyczna


Poprawianie wyglądu

Uroda to kwestia, na którą większość z nas zwraca uwagę, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest to, by dobrze się prezentować, by wyglądać i czuć się atrakcyjnie. Faktycznie w praktyce to właśnie wyglądem możemy zwrócić na siebie czyjąś uwagę, możemy wydać się komuś wystarczająco atrakcyjni do tego, aby wejść w bliższą znajomość. Dlatego właśnie kobiety odwiedzają salony kosmetyczne i fryzjerów, a panowie starają się o ładną sylwetkę chodząc na siłownię, czy uprawiając sporty. Znaczenie wyglądu jest istotne i nie ma co się oszukiwać, że nie jest on ważny. Warto jednak pamiętać, że nie najważniejszy..


Kosmetologia - historyczne ujęcie

Kosmetologia sięga swoimi korzeniami do starożytności. Pierwsze kosmetyki wytwarzano w starożytnym Egipcie ok. 3000 r. p.n.e. Pierwotnie kosmetologia zajmowała się nie tylko dbaniem o urodę, ale i tzw. ?kosmetyką negatywną? - wypalanie, tatuowanie czy barwienie skóry. W cywilizacjach pierwotnych ciało zdobiono w ten sposób w związku z ważnymi wydarzeniami w życiu społecznym, jak śmierć, nowonarodzenie bądź osiągnięcie wieku dojrzałości. Rozwój kosmetologii na przestrzeni dziejów związany był z rozwojem nauk medycznych. Aż do końca XVII wieku obowiązywała nauka Hipokratesa. Zgodnie z nią wszystkie choroby, w tym choroby skóry uznawano za wynik chorób ogólnoustrojowych. Pierwszą książkę o kosmetologii ? Gospoda pod barwną skórą ? napisał i wydał Samuel Hafenreffer w XVII wieku, przedstawiając w niej najstarsze mikstury służące upiększaniu. Wiek XVIII był przełomowy w rozwoju kosmetologii. Skórę uznano wtedy za odrębny i ważny organ ludzkiego organizmu, co zaowocowało licznymi publikacjami na ten temat. W XIX wieku zaczęła się masowa produkcja preparatów kosmetycznych w laboratoriach przyaptecznych, czemu towarzyszyło tworzenie się wielu firm kosmetycznych. Proces ten nabrał na sile w I połowie XX wieku, a w II połowie XX wieku kosmetyki i zabiegi kosmetyczne zyskały jeszcze wyższą rangę. Wówczas kosmetologia stała się też dziedziną akademicką ? w Polsce od 1997 roku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetologia



© 2019 http://dolce-vita.net.pl/