Warto zainwestować w dobrą obsługę prawną

ło kto wie, że postawienie ogrodzenia wymaga co najmniej zgłoszenia. Napisałam co najmniej, ponieważ jeżeli chcemy postawić coś solidniejszego, niż zwykła siatka, potrzebne będzie... tak, dokładnie - POZWOLENIE NA BUDOWĘ. Regul

Warto zainwestować w dobrą obsługę prawną obsługa prawna firm katowice

Prawo budowlane - przykład złego prawa

Prawo budowlane w naszym kraju jest bardzo skomplikowane i nadmiernie restrykcyjne. Wielu ludzi łamie to prawo z powodu niewiedzy - mało kto wie, że postawienie ogrodzenia wymaga co najmniej zgłoszenia. Napisałam co najmniej, ponieważ jeżeli chcemy postawić coś solidniejszego, niż zwykła siatka, potrzebne będzie... tak, dokładnie - POZWOLENIE NA BUDOWĘ.

Regularnie pojawiają się informacje o tym, że pozwolenie na budowę zostanie zniesione, jednak póki co - nic takiego się nie stało.

Wielu z nas odetchnęłoby z ulgą, jeżeli przepisy prawa budowlanego uległyby liberalizacji. Jednak na razie to tylko pobożne życzenia.

Kary za samowole budowlane są wysokie, a to co kwalifikuje się pod to pojęcie może przerazić.

Pozwolenie na budowę znacznie wydłuża proces powstawania budynku, ponieważ na wszystkie potrzebne dokumenty, trzeba czekać. A jest tego naprawdę dużo. Czy warto poczekać z budową domu na liberalizację przepisów? Nie sądzę. Ponieważ może się okazać, że się nie doczekamy.


Prawo budowlane - głupie prawo?

Czasem mamy wątpliwości co do tego, czy uzyskamy pozwolenie na budowę lub modyfikację działki. Głowimy się nad przedstawionymi nam przepisami i nie jesteśmy pewni co do tego, czy jest jakiś sposób, aby bezproblemowo rozwiązać istniejącą sytuację. Sami jednak możemy dojść do błędnych wniosków, bo nie znamy obowiązującej wykładni.To pora, aby sięgnąć po pomoc radcy prawnego. Osoba taka poświęciła długie lata, aby uzyskać potrzebną do takich sytuacji wiedzę oraz dysponuje dostępem do prawidłowego dla naszego przypadku orzecznictwa. Sprawia to, że może on rozwiać dręczące dylematy, a w razie braku porozumienia z urzędnikiem powołać się na odpowiednie do sytuacji paragrafy. Dobry radca potrafi stać się prawdziwym skarbem w szeregu zagadnień tego typu, dlatego warto podtrzymywać współpracę z kimś, kto już udowodnił swoją wartość. Specjaliści zapewniają sobie dobry wizerunek właśnie świadczeniem usług na wysokim poziomie, a więc nie zaniedbają tym bardziej sprawy stałego klienta.


Czym zajmuje się radca prawny?

Radca prawny ? prawnik świadczący pomoc prawną podmiotom gospodarczym, jednostkom organizacyjnym oraz osobom fizycznym, która polega przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami.

Zasady wykonywania zawodu radcy prawnego określa ustawa z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych1. Radcowie prawni zorganizowani są na zasadach samorządu zawodowego. Jednostkami organizacyjnymi samorządu posiadającymi osobowość prawną są okręgowe izby radców prawnych i Krajowa Izba Radców Prawnych.
Podstawową różnicą między radcami prawnymi a adwokatami jest możliwość świadczenia pomocy prawnej w stosunku pracy przez radców prawnych, czego nie wolno adwokatom.
W ostatnich latach znacząco rozszerzono uprawnienia radców prawnych do występowania przed sądami i organami, powierzając im obok wcześniejszej kompetencji do prowadzenia spraw administracyjnych, cywilnych, gospodarczych, pracowniczych i administracyjnosądowych, także m.in. możliwość prowadzenia spraw rodzinnych i obrony w sprawach o wykroczenia, a także występowania jako pełnomocnik oraz obrońca (od 1 lipca 2015 r.) strony w sprawach karnych i karnoskarbowych, z tym że obrońcą może być tylko radca prawny niepozostający w stosunku pracy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Radca_prawny



© 2019 http://dolce-vita.net.pl/