Witaminy i minerały- trening

ro rozpoczynają swoją przygodę ze sportem zastanawia się, po jaki rodzaj odżywek sięgnąć. Tego rodzaju preparaty stają się coraz bardziej popularne i nic dziwnego, że spora grupa sięga po nie właśnie ze względu popularności tych s

Witaminy i minerały- trening Witaminy w sporcie są tak samo ważne jak aminokwasy i zróżnicowana dieta. Dlatego warto poszukać .

Jakie odżywki możemy zakupić w sklepie z suplementami diety?

Wiele osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem zastanawia się, po jaki rodzaj odżywek sięgnąć. Tego rodzaju preparaty stają się coraz bardziej popularne i nic dziwnego, że spora grupa sięga po nie właśnie ze względu popularności tych substancji. W ostatnich latach możemy zaobserwować naprawdę bogatą ofertę tego rodzaju produktów.

Możemy zatem zainwestować nie tylko w odżywki białkowe, które powodują głównie przyrost masy ciała, ale także odżywki przed- czy potreningowe, wspomagające cały organizm. Takie preparaty są sprzedawane nie tylko w różnych formach ale także w pojemnikach o bardzo różnej pojemności, zatem każdy sportowiec znajdzie coś dla siebie w sklepie z takim asortymentem.


Witaminy wg. Wikipedii

Witaminy ? grupa organicznych związków chemicznych o różnorodnej budowie, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu żywego. Mogą być pochodzenia naturalnego lub otrzymywane syntetycznie. Dla człowieka witaminy są egzogenne (ludzki organizm ich nie syntezuje), w związku z czym muszą być dostarczane z pokarmem (najczęściej w postaci prowitamin)1. Przeciwne działanie do witamin wykazują antywitaminy1.

Brak określonej witaminy w organizmie to awitaminoza, niedobór ? hipowitaminoza, zaś nadmiar ? hiperwitaminoza1.

Pierwsza odkryta witamina (B1) została wydzielona przez polskiego biochemika Kazimierza Funka w 1913 roku. Wprowadził on również nazwę tej grupy związków (łac. vita ? 'życie' i amina ? witamina B1 zawierała grupę aminową)1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Witaminy


Wielobój kulturystyczny był oryginalną dyscyplina sportową, wymyśloną przez ojca polskiej kulturystyki ? redaktora Stanisława Zakrzewskiego pod koniec lat 50. XX w. Stworzenie jej było wynikiem dążenia Zakrzewskiego i skupionych przy nim nielicznych wówczas działaczy, którzy widząc nieprzychylną postawę władz wobec kulturystki jako takiej, tj. dyscypliny "zgniłego Zachodu", oraz pragnąc aby umięśniona sylwetka stała się jednym z elementów szerszego ruchu sportowego, dążącego do wypracowania ogólnej sprawności, siły i ładnego wyglądu człowieka (tzw. "polska szkoła kulturystyki"), wymyślili dyscyplinę wielobojową, która oprócz klasycznej kulturystki zawierała również boje siłowe i gimnastykę sprawnościową.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielobój_kulturystyczny



© 2019 http://dolce-vita.net.pl/